Zalety i wady brania kredytów od prywatnych instytucji.

Nadchodzi w ciągu życia taka chwila, gdy zaczyna brakować funduszy. W takiej sytuacji należy rozważyć,jakie są możliwości, aby je uzyskać.Jest parę możliwości do wybrania. Na pierwszy plan wysuwa się zaciągnięcie kredytu w banku. Na nieszczęście, w sytuacji gdy przeszłość kredytowa nie rysuje się w kolorowych barwach, placówka bankowa może nie nie przychylić się możliwości udzielenia świadczenia. Wówczas optymalnie jest zaciągnąć pożyczkę w firmie prywatnej. Przekonajmy się, jakie istnieją plusy i minusy takiej decyzji.

Rozpocznijmy od mniej optymistycznych stron. Najważniejszą słabością chwilówki pozabankowej jest jej bardzo wysokie oprocentowanie. Prywatne firmy chcą bardzo często zarobić majątek na pożyczkobiorcy. Często bywa tak, że RRSO osiąga próg nawet kilkudziesięciu punktów procentowych. Co więcej, niejednokrotnie trzeba także ponieść wszelkiego rodzaju ukryte opłaty, których na pierwszy rzut oka umowa nie obejmuje. To sprawia, że tak istotne jest czytanie podpisywanych dokumentów.

Przejdźmy jednak do zalet, których również trochę jest. Najważniejsze, że nie trzeba legitymować się zaświadczeniem o pozytywnej historii kredytowej. Prywatne firmy świadczą pożyczki nawet osobie, która może pochwalić się problemami z długami. Co więcej, w bardzo szybkim czasie można zdobyć niezbędne pieniądze. Wystarczy skorzystać z odpowiedniej strony internetowej, a w niektórych przypadkach zaledwie wysłać zgłoszenie sms-owe.

Fundusze chwilę później pojawiają się już na koncie.

Decyzja, czy warto rozważać pożyczki poza instytucjami bankowymi, zależy indywidualnie od osoby. Każdy z nas znajduje się w różnej sytuacji życiowej i ma inne zapotrzebowania. Rozważany kredyt powinno się dostosować do swoich.

Sprawdź więcej: Pożyczka online

Opublikowano Kategorie Finanse